گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/07/30 - 09:58
كد :99

آداب مذاكره با كانادایی ها

آداب مذاكره با كانادایی ها

 دقت کردید که تو سریال ها و بعضی فیلم ها، وقتی امریکایی ها یک کانادایی می بینند، گاهی شروع به شیطنت و دست انداختن طرف کانادایی می کنند؟ این موضوع همیشه برای من جای تعجب داشته که خوب این آدم که خیلی موجه رفتار می کنه، آدم حسابی هم هست، پس چرا انقدر اذیتش می کنند و اونم چیزی نمیگه؟ فکر می کنم از دلایل این امر یکی لهجه ی متفاوت کانادایی ها و دیگری اصطلاحات خاص خودشون باشه!
قیمت برنج هاشمی مزرا برنج هاشمی گلستان برنج هاشمی طبیعت برنج هاشمی برنج هاشمی صدری ممتاز برنج هاشمی معطر گیلان 

شنیدن نام کشور کانادا شما را یاد چه چیزی می اندازد؟ برف و سرما، هاکی روی یخ و اسکی، آبشارها و دریاچه ها، بازیگرای مشهورشون مثل جیم کری یا خواننده زن معروفشون، قهوه و دونات "تیم هورتونز"، شایدم شهرها و دانشگاه های آن. دوستان خوبم این کشور از نظر میزان رفاه اجتماعی در بین کشورهای مختلف جهان، بعد از نروژ، سوئیس، نیوزلند و دانمارک در مکان پنجم دنیا قرار دارد. در این یادداشت قراره برخی از نکات مهم به هنگام معاشرت و مذاکره با مردمان کشور چند فرهنگی کانادا را در کنار یکدیگر مرور کنیم و در یادداشت بعد نگاهی به دانشگاه های بازاریابی آن داشته باشیم.

کانادایی ها مردمانی شوخ طبع، بسیار صبور، مؤدب و مبادی آداب اجتماعی هستند و خیلی راحت هم از هم عذرخواهی می کنند. در یادداشت قبل گفتیم آلمانی ها زیاد روی خوش به غریبه ها نشان نمی دهند، در کانادا عکس این قضیه حاکم است. آن ها به افراد غریبه هم سلام می دهند و لبخند می زنند. فقط لطفا از کانادایی‌ها نپرسید که آمریکایی هستند یا نه، چون خیلی ناراحت می‌شوند و آن را توهین قلمداد می‌کنند.
قیمت برنج هاشمی مزرا برنج هاشمی گلستان برنج هاشمی طبیعت برنج هاشمی برنج هاشمی صدری ممتاز برنج هاشمی معطر گیلان 

در میان شهرهای مختلف کانادا، Ontario که مرکز بیزینس و تجارت است و Quebec که ناحیه ای فرانسوی زبان است از اهمیت خاصی برخوردار هستند. کانادا یک کشور دو زبانه است (انگلیسی و فرانسه) و برخی تفاوت ها بین استان های انگلیسی زبان و فرانسوی زبان وجود دارد. مثلا در نواحی انگلیسی زبان حرکات بدن حداقل ممکن است و فاصله بین دو نفر به هنگام صحبت کردن حدود ۶۰-۷۰ سانتی متر است. اما در نواحی فرانسوی زبان افراد نزدیک تر قرار می گیرند و از حرکات بدن بیشتری به هنگام صحبت کردن استفاده می کنند.

اگر در Quebec مذاکره می کنید برای این کانادایی های فرانسوی زبان تمام مدارک را به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی پرینت بگیرید. همین طور یک طرف کارت ویزیت خود را به زبان فرانسوی بنویسید و آن را به گونه ای به طرف مقابل بدهید که سمت فرانسوی آن رو باشد.
قیمت برنج هاشمی مزرا برنج هاشمی گلستان برنج هاشمی طبیعت برنج هاشمی برنج هاشمی صدری ممتاز برنج هاشمی معطر گیلان 

اگر با فرانسوی زبان های کانادا مذاکره می کنید و هر بار کلام شما را قطع می کنند و شروع به صحبت می کنند، تعجب نکنید. البته انگلیسی زبان ها این کار را محترمانه نمی دانند، پس شما نوبت را رعایت کنید.

آن ها اغلب روابط تجاری را بسیار محتاطانه آغاز می کنند، اما هنگامی که شما را شناختند، غیر رسمی و فوق العاده دوستانه برخورد می کنند.
دنبال نتایج سریع در مذاکرات هستند و کم تر به بلندمدت فکر می کنند.
کانادایی ها به سرعت وارد اصل موضوع مذاکره می شوند. در واقع جلسات مذاکره با حداقل زمان ممکن برای صحبت های آغازین شروع می شود، در Quebec این زمان اندکی بیشتر است.
نکته ای که بسیار به آن توجه شده است حفظ تماس چشمی در جلسات مذاکره است. طوری که در مورد کشورهای دیگر تا این حد به این موضوع تاکید نشده است.
قیمت برنج هاشمی مزرا برنج هاشمی گلستان برنج هاشمی طبیعت برنج هاشمی برنج هاشمی صدری ممتاز برنج هاشمی معطر گیلان 

اگرچه کانادایی ها به سرعت از شما خواهند خواست تا آن ها را به نام کوچک صدا کنید ولی تا قبل از اجازه ی خودشان این کار را نکنید.
رسمیت در کانادا بیشتر از امریکاست. حتی لباس پوشیدن آن ها نیز رسمی تر است. اما فرهنگ ارتباطاتی آن ها از امریکایی ها غیر مستقیم تر است و به اندازه ی آن ها رک نیستند.
آن ها برای افراد مسن و همین طور ناتوانان جسمی ارزش و احترام زیادی قائلند.